Proč masáže

Proč masáže?

Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu. V první řadě na kůži, podkožní vazivo, lymfu, svalstvo, nervy, srdce, cévy, dýchací aparát, klouby, šlachy, samozřejmě vnitřní orgány a některé žlázy.

Účinek na kůži:

Kůže pokrývá povrch celého těla, je to jeden z nejdůležitějších lidských orgánů, zejména přívodem kyslíku a zprostředkováním styku s okolím. V kůži jsou umístěny smyslové buňky jako jsou nervová zakončení, potní a mazové žlázy. Masáží tedy vyloučíme z mazových žlázek tuk a kůži tím promastíme.Zvýší se množství vyloučeného potu, zlepší se prokrvení a dochází k odstraňování škodlivin. Pravidelnou masáží se stává pokožka vláčnou, je pružnější, pevnější a nepodléhá tolik tvorbě vrásek.

Podkožní vazivo:

Dochází ke zrychlení odstraňování přebytečné vody a škodlivých látek.

Šlachy:

Masáž odstraňuje nahromaděné škodlivé látky, tuk a vodu. Ty se v těle usazují především způsobenou velkou námahou nebo naopak nečinností.

Klouby:

Masáží zrychlíme krevní oběh, tím i příjem okysličené krve a dojde k vyplavení škodlivých látek. Mezi škodlivé látky které se hromadí v kloubech patří kysličník uhličitý, kyselina mléčná, máselná a kreatinin.

Kosterní svalstvo:

Pravidelnou masáží dochází k odstranění únavných látek a k prokrvení. Při přechodu šlach na svaly, což jsou místa většinou špatně prokrvená, se objevují zatvrdliny. Objevují se u sportovců a nebo u lidí kteří trpí svalovou nečinností. Bolestivé zatvrdliny snižují výkon svalů a proto jim masáží přineseme velkou úlevu. Stejně tak i bolestivý a zduřelý sval můžeme jemnou masáží uvolnit a relaxovat. Unavený sval v sobě také obsahuje kyselinu mléčnou, kysličník uhličitý a kreatinin.

Krevní oběh:

Masáží se ulehčí srdeční práce , prohloubí se srdeční stahy a zpomalí se jeho činnost. Nezrychlujeme tepenní oběh.

Mízní systém:

Mízou odvádíme odpadové látky, mikrobiální jedy a choroboplodné výpotky. Nejvíce bývají postiženy dolní končetiny.

Dýchací aparát:

Prohlubuje se dech a zvyšuje kapacita plic.

Zažívací trakt:

Účinek se projevuje zvýšenou chutí k jídlu, zvyšováním vylučování kyseliny solné žaludeční sliznicí a zvýšeným vylučováním žluče.

Dobře provedená masáž tedy harmonizuje organismus jako celek a pokud je pravidelná může podstatnou mírou zlepšit zdravotní stav.

Kvalitní masážní křesla nám zajistí pravidelnou masáž celé naší rodiny a preventivně nám prokrvuje naše zádové svalstvo.