Bolest zad mezi lopatkami

Bolesti zad mezi lopatkami nejsou tak četné, jako bolesti beder či krční páteře, ale objevuje se jich stále více. Oblast mezi lopatkami souvisí se sedavým způsobem života, který se týká spousty z nás. S masážním křeslem a správnou péčí s nimi snadno zatočíte.

Bolest zad mezi lopatkami

Co nás bolí mezi lopatkami

Pokud nás bolí mezi lopatkami, tak jádro problému musíme hledat ve svalech. Konkrétně jde o velký rombický sval, trapézový sval, fixátory lopatek a skupinu svalů podél páteře, která se souhrnně označuje vzpřimovače trupu. Při postižení více svalů může bolest vystřelovat do krku nebo do horní končetiny. Odhalit původní místo bolesti nemusí být vůbec snadné.


bolest zad mezi lopatkami v noci

Příčiny bolesti

Mezi nejčastější příčiny patří sedavý způsob života a nevhodné postavení těla. Hlava nakloněná dopředu, hrudní předklon, nezpevněný střed těla nebo ramena ve špatném postavení jsou typická pro osoby se sedavým zaměstnáním. Všechny jmenované pozice vedou ke vzniku bolestí mezi lopatkami.

Další ohroženou skupinou jsou sportovci ve fitness centrech, kteří posilují oblast mezi lopatkami nevhodným způsobem. Tito lidé mají tendence dávat lopatky k sobě a tím posilovat svaly mezi nimi. Časem může dojít k přetížení a následně i ke vzniku bolesti.


jak na bolest zad mezi lopatkami


Jak se zbavit bolesti

V akutní fázi vám nejlepší službu prokážou teplé nebo studené obklady, nesteroidní analgetika a odpočinek ve správné poloze.

Úplně se bolesti zbavíte správným cvičením, které je vhodné podpořit masážemi. Jakmile se naučíte správným pohybovým vzorcům, tak by bolest měla ustoupit.

Masáže můžete zařadit, jakmile jsou vám příjemné. Masážní křeslo promasíruje celou oblast zad a uleví od jejich bolesti. Navíc nemusíte opustit pohodlí svého domova, což oceníte nejen při bolestech zad.


Celkem produktů: 5

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč

Křeslo PROFIMEDICA AT 628 Představujeme zcela nové masážní křeslo se 4D masáží Profimedic

205 990 Kč