Dlouhodobá bolest v kříži

Křížová oblast je jednou z nejnamáhavějších oblastí páteře. Bolesti v křížové oblasti mohou vznikat ze stejných důvodů jako u zbytku zad, ale při dlouhotrvající bolesti raději navštivte lékaře. Může se totiž jednat o první příznak vážné choroby.


dlouhodobá bolest v kříži

Kde je problém

Kříž je oblast spojení bederních obratlů a kosti křížové. Do této oblasti patří také sakroiliakální spojení, česky spojení kosti křížové a kyčle. Lidově se toto spojení označuje jako „esíčka“.

Na křížovou oblast působí vlivy páteře, celého trupu, dolních končetin, pánve a kyčlí. Postižení křížové oblasti se může projevit typicky bolestmi v kříži nebo bolest může vyzařovat do pánve, kyčle nebo dolních končetin.bodavá bolest v kříži

Pozor na Bechtěrevovu chorobu

Bolest v křížové oblasti může být způsobena přetížením oblasti, špatným postojem, vysokou hmotností nebo úrazem. Pokud však bolest neustává a nereaguje na cvičení a úpravu životosprávy, tak navštivte lékaře.

Dlouhodobá bolest v kříži je jedním z prvních příznaků Bechtěrevovy choroby. Jde o chronické onemocnění postihující páteř, která se stává méně ohebnou. V pozdních stádiích se pacient nemůže vůbec předklonit.


Nemoc postihuje především muže a objevuje se mezi 20 – 40 rokem. Diagnóza může být často stanovena velmi pozdě, protože příznaky mohou být přisouzeny špatnému životnímu stylu.akutní bolest v kříži

Cvičení a masáže

Pokud je vám diagnostikována Bechtěrevova nemoc, tak vás čeká nejen léčba u lékaře, ale budete do svého života muset zařadit pravidelnou fyzickou aktivitu, lázeňské procedury a masáže.

Masáže jsou pro pacienty s Bechtěrevovou chorobou uvolňující a je vhodné je pravidelně opakovat. Vhodnou pomůckou je masážní křeslo, které se věnuje celé oblasti zad a podpoří rehabilitaci.


Celkem produktů: 5

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč

Křeslo PROFIMEDICA AT 628 Představujeme zcela nové masážní křeslo se 4D masáží Profimedic

205 990 Kč