Reflexní masáž lymfatického systému

Lymfodrenážní masáž se díky svým potenciálním zdravotním přínosům stala oblíbenou formou masáže . Tento specializovaný přístup se zaměřuje na lymfatický systém , který je součástí imunitního systému.

Tento druh masáže má za cíl pomoci tělu udržovat správný krevní oběh, rovnováhu tělesných tekutin a imunitní funkce.

Porozumění lymfatickému systému

Lymfatický systém obsahuje cévy a uzliny s lymfou, směs bílkovin, vody, odpadních látek a prvků imunitního systému. Lymfatické uzliny jsou umístěny v celém těle a filtrují všechny tyto nečistoty.

Největší uzly jsou v krku, tříslech a podpaží. Všichni společně pracují na zajištění toho, aby „čistá“ lymfa byla transportována zpět do žil, které přenášejí krev směrem k srdci.

Lymfedém

Lymfodrenážní masáž byla použita pro osoby s lymfedémem , který zahrnuje otoky, obvykle v jedné z vašich nohou nebo paží.

Otok je způsoben lymfatickou tekutinou, která se shromažďuje v měkkých tkáních, v důsledku genetických poruch, zranění, infekce, léčby rakoviny nebo chirurgického zákroku. Příznaky lymfedému zahrnují:

Bolest
Změna barvy kůže
Otok tkáně
Těžkost v končetinách
Slabost
Ztvrdnutí nebo ztluštění kůže
Opakující se infekce

Výhody lymfatické drenážní masáže

Lymfedém lze ošetřit těsnými kompresními obvazy nebo punčochami, ale výhody může zlepšit i manuální lymfodrenážní masáž.

Pokud po mastektomii , která zahrnuje odstranění prsní tkáně k léčbě nebo prevenci rakoviny prsu, dojde k lymfedému , lymfodrenážní masáž může pomoci zmírnit mírné až středně závažné příznaky po operaci.

Léčba jiných zdravotních stavů

Kromě lymfedému může lymfodrenážní masáž pomoci léčit několik zdravotních problémů. Některým podmínkám může masáž prospět více než jiným.

Studie zjistily, že lymfodrenážní masáž může být prospěšná pro následující:

Revmatoidní artritida . Pokud máte revmatoidní artritidu, může s postupujícím onemocněním docházet ke špatnému toku lymfy. Spolu s otokem tkáně se zvyšuje bolest kloubů, klouby ztrácejí svoji funkci a kůže mění barvu. Lymfodrenážní masáž může pomoci zmírnit tyto příznaky revmatoidní artritidy v pozdějším stádiu.

Chronická žilní nedostatečnost (CVI) . Chronická žilní nedostatečnost je, když stěny žil, které jsou v nohách, nefungují správně. To ztěžuje tok krve z nohou zpět do srdce. Lymfatická masáž může pomoci zvýšit rychlost průtoku krve u lidí s CVI.

Co se stane během lymfodrenážní masáže?

Poraďte se svým lékařem, než se pustíte do lymfodrenážní masáže, a ujistěte se, že absolvujete ošetření od vyškoleného odborníka. Masážní terapeut bude sledovat konkrétní sekvenci pomocí řady masážních technik, včetně strečinkových, kompresních, klouzavých a baňovacích pohybů. ‌

Lehké rytmické pohyby stimulují lymfatický systém, aniž by silně tlačily na cévu. Díky nim se lymfatická tekutina snadno pohybuje uzly a tkáněmi a zajišťuje, že se tekutina nikde nezachytí.

Kdy si nechat udělat lymfodrenážní masáž

Lymfodrenážní masáž je užitečnou technikou při léčbě lymfedému a dalších zdravotních obtíží. Pokud máte příznaky zachycené lymfatické tekutiny v těle, poraďte se se svým lékařem o výhodách tohoto druhu masáže. Masážní křesla vám ktomu mohou pomoci.Celkem produktů: 4

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč