Masáž nohou - výhody, efekty a aplikace

Nohy jsou jednou z nejzákladnějších částí lidského těla. Zaručují naši mobilitu a pomáhají nám stát vzpřímeně a bezpečně chodit. Proto je důležité udržovat svaly nohou zdravé a silné, k čemuž jsou vhodné různé tréninkové koncepty. Kromě toho by neměl být opomíjen faktor obnovy, aby se svaly nohou mohly pravidelně uvolňovat.

Osvědčeným způsobem regenerace nohou je pak masáž nohou. Wellness procedura s komplexním účinkem na svaly nohou a tím i na pohyblivost lidí. Koneckonců, lidská noha se ukazuje jako komplex mnoha komponent, které jsou zodpovědné za funkčnost našeho pohybového aparátu.

Lidská noha - důležitý prvek mobility

Noha je končetina, která je pod páneví a spojuje mnoho jednotlivých součástí. Podle technického žargonu jsou nohy označovány také jako takzvané volné dolní končetiny, protože popisují spodní část lidského těla, která je pohyblivá a umožňuje mu pohybovat se a stát vzpřímeně. Noha má zároveň funkci podpory trupu a hlavy i udržování rovnováhy.

V zásadě lze tuto část těla rozdělit na tři různé oblasti, a to:

Stehenní kost (stehno)
Articulatio Genus (kolenní kloub)
Zeugopodium / Crus (dolní část nohy)


Všechny tyto části těla se spoléhají na mnoho svalů v přední, zadní a vnitřní části nohy, takže mobilita, protahování a ohýbání jsou vůbec možné. Existují však také různé důvody, které by mohly narušit neomezenou funkci nohou. Patří sem degenerativní onemocnění pohybového aparátu, problémy s pohyblivostí po úrazech nebo nestabilita v důsledku nedostatečného tréninku svalů. Dále se může objevit bolest, necitlivost, těžké končetiny, otoky, zadržování vody a další příznaky, jakmile je narušena vitalita nohou.

Aby se předešlo trvalému poškození způsobenému nenapravitelným poškozením nohou, musí mít zdraví a stabilita nohou vysokou prioritu. Toho je docíleno mimo jiné uklidňující masáží nohou, která revitalizuje pohybový aparát a odstraňuje nerovnováhu.

Hluboce účinná masáž nohou - wellness procedura pro silné svaly nohou


Pojem masáž nohou popisuje stimulaci tkáně v končetinách, které se nacházejí pod hýžděmi . Metodika může probíhat buď jako součást masáže celého těla, nebo jako částečná léčba za účelem posílení a regenerace svalů nohou různými způsoby.

Masáže nohou obecně pokrývají úsek od pánve k chodidlům se zaměřením především na stimulaci stehen a lýtkových svalů. Spojovací a tuková tkáň jsou v rámci technologie také aktivovány profesionálními úchopy, aby se v nohách vytvořil holistický pocit pohody.

Účinek odpovídajícího konceptu je obvykle založen na lymfatickém systému, který hraje klíčovou roli při aktivaci nohy.

Používají se různé techniky a metoda je vhodná pro široké publikum. Ve wellness centrech i v lázeňských hotelech nebo lékařských ordinacích je masáž nohou stále oblíbenějším způsobem, jak přetíženým svalům nohou dopřát chvilku relaxace a zároveň je učinit odolnějšími. Pořiďte si domů masážní křeslo a máte svého profesionála přímo doma.

Proto masáž spojuje mnoho výhod, které jí pomohly pevně se etablovat jako wellness koncept a udržitelně podporovat dotyčného zákazníka na cestě k silným nohám.

Efekt masáže nohou - pohyblivost se setkává s prevencí zranění

Výhodou masáže nohou je, že ji lze použít mnoha způsoby a že hluboce stimuluje svaly nohou. To znamená, že tuto praxi lze použít pro problémy se stehny i ​​pro bolestivá lýtka, příznaky, které postihují koleno, nebo nerovnováhu, která se táhne přes celou nohu.

Aplikace je tedy vhodná jako prevence k posílení nohou před každodenním stresem a k prevenci zpevnění svalů, doprovázet další terapie, které jsou určeny ke zmírnění onemocnění oblasti nohou, jako je lymfodrenáž nebo jako rehabilitace při dočasném problému, který vzniká například po operaci nebo zastavení při nehodě.

Obecné cíle pro masáž nohou jsou pak:

zlepšený krevní oběh
snížení přetížení lymfy
uvolnění křečovitých nebo zatvrdlých svalů nohou
snížení bolesti
zvýšená odolnost
udržitelné posilování svalů
vyhýbání se klasickým chorobám, jako jsou těžké nohy nebo končetiny
boj proti omezením mobility způsobeným zkroucením / špatným držením těla

Masáž nohou stimuluje všechny svaly a klouby a zajišťuje, že noha může bez omezení plnit své funkce.

Zvláštní opatrnost je také nutná u křečových žil. Zpravidla nesnášejí masáž nohou, ale lze je hýčkat pouze lehkými tahy, které by se měly provádět plnou rukou a velmi opatrně z oblasti chodidel do oblasti stehen. V opačném případě hrozí, že osoba bude mít opačný účinek, rozšíří žíly ještě více a způsobí, že krev poklesne na nohy.

Aby bylo možné uvolnit účinnost masáže a současně hýčkat nohy masážními pohyby, je stejně důležité používat správné techniky.

Masáže nohou - cílené cvičení pro uvolnění svalů nohou

Masáž nohou zahrnuje mnoho různých pohybů. V souladu s tím lze několik technik navzájem harmonicky kombinovat a vytvořit tak masáž nohou, kterou lze individuálně přizpůsobit zákazníkovi. Mezi převládající pohyby patří tahy různé intenzity, kruhy, stimulace tlakovým bodem a aplikace reflexních bodů. Podle způsobu masáže lze do metody zapracovat i klasické lymfodrenážní techniky.

Důraz je vždy kladen na zákazníka, který by měl relaxovat a považovat masáž za příjemnou. Nesmí být používány příliš těsně, příliš slabě nebo nerovnoměrně. Navíc se nemusí objevit každá technika, pokud masírovaná osoba určitou praxi netoleruje, masáž lze provádět i na základě několika pohybů, aniž by ztratila na kvalitě a účinku.

Rozhodující vliv na to má specifikovaná realizace wellness masáže, při které se masér zaměřuje na oblast nohou jako oblast léčby.

Druhy masáží nohou - součást různých relaxačních konceptů

Jak již bylo zmíněno dříve, masáž nohou je jednou z praktik částečného těla, které se zaměřují pouze na určitou oblast. Proto je zřídka k dispozici jako samostatná aplikace. Je mnohem pravděpodobnější, že bude použit ve spojení s jinými masážními technikami, aby byl zákazníkovi zajištěn celostní pocit pohody. Za tímto účelem nabízí wellness sektor různé koncepty masáží, takže profesionální lékař může zaručit individuální přístup pro každého zákazníka.

Výsledkem je, že prioritními postupy, do kterých by bylo možné ideálně integrovat masáž nohou, by byly:

Sportovní masáž

Sportovní masáž také popisuje stimulaci tkáně pro větší pohyblivost svalů, která se používá buď před, nebo po zpoceném tréninku. Probíhá lokálně na příslušných svalech a kombinuje úchopy klasické masáže se specifickými technikami. Zejména v profesionálních sportech se tato metoda těší rostoucí oblibě jako prevence nebo ke zmírnění svalového napětí . Oslovuje pouze fyzicky zdravé lidi, kteří jsou velmi aktivní ve sportu, a proto není součástí wellness praktik. Během aplikace ale vždy probíhají rozsáhlé masáže nohou, protože právě zde dochází po fitness jednotkách k nejčastějším svalovým potížím.

Manuální lymfodrenáž

Při manuální lymfodrenáži se jemně rozpouští překrvení nebo nahromadění tekutiny v lymfatickém systému v těle. Lymfodrenáž je proto považována za lékařskou masáž a je zaměřena hlavně na lidi, jejichž lymfatický systém není schopen samostatně odstraňovat odpadní látky a tkáňové tekutiny v důsledku edému, oslabeného imunitního systému nebo blokád způsobených nehodami. Tato technika vyvinutá v roce 1930 se používá preventivně ve spojení s terapií nebo jako dlouhodobá léčba chronického lymfedému, který se v oblasti nohou nevyskytuje zřídka. Proto lymfodrenáž téměř vždy zahrnuje masáž nohou.

Klasická masáž

Klasická masáž je další varianta stimulace tkáně, která se používá jako medicínské použití doprovodné terapie k léčbě svalového problému a nerovnosti ve vnitřních orgánech. Je k dispozici jako wellness metoda i s tradičními fyzioterapeutickými opatřeními na lékařský předpis, u kterých se tento koncept soustředí na 5 trendových úchopů, které aktivují tkáň, uvolňují křeče ve svalech, kloubech a cévách, jakož i krevní oběh, nervový systém a reflexní účinek zlepšit orgánové potíže. Klasické masáže také integrují oblast nohou a intenzivně je hýčkají tahy, hnětením, poklepáváním, vibracemi a třením.

Cílené masáže nohou se také často používají jako varianty lékařských masáží, při nichž se mají léčit poruchy funkce, stávající příznaky nebo nemoci svalů. I zde je kladen důraz na širokou škálu aplikací od klasické masáže přes terapii reflexní zónou až po lymfodrenáž nebo tlakovou masáž pod tlakem, a masáž tkáně. Všechny však zahrnují masáž nohou jako nedílnou součást.

Na základě toho masáž nohou navazuje na osvědčený koncept, který promítá výhody této aplikace částečného těla směrem ven a dlouhodobě uvolňuje účinek.Celkem produktů: 5

TITANIUM - VÁŠ CHYTRÝ MASÉR Aby držel krok s vývojem světa a jeho stresovými faktory, tak

279 990 Kč

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč