Výhody masáže prstů a rukou

Zdravotní přínosy masážní terapie jsou dobře zdokumentovány a masáž prstů a rukou není výjimkou. Po masáži rukou se cítíte dobře, může to pomoci zmírnit svalové napětí a dokonce to může snížit bolest.

Studie ukázaly, že profesionální masáž rukou pouze jednou týdně a vlastní masáž jednou denně může pomoci snížit bolest spojenou s mnoha stavy, včetně artritidy, syndromu karpálního tunelu a neuropatie.

V tomto článku se blíže podíváme na výhody masáže rukou a na to, jak si můžete masírovat ruce, když potřebují zvláštní péči.

Jaké jsou výhody masáže rukou?

Masáž rukou má potenciál zlepšit vaše zdraví a pohodu mnoha způsoby. 

snížená bolest rukou
méně úzkosti
lepší náladu
zlepšený spánek
větší přilnavost

Pravidelná masáž může také pomoci snížit váš krevní tlak. 

Důvěryhodný zdroj zjistil, že masážní terapie může být prospěšná pro celou řadu stavů, včetně:

bolestivé syndromy, včetně artritidy , syndromu karpálního tunelu a fibromyalgie
vysoký krevní tlak
autoimunitní stavy, jako je astma a roztroušená skleróza
autismus
HIV
Parkinsonova choroba
demence

Podívejme se blíže na některé podmínky rukou, které výzkum ukázal, mohou těžit z masáže rukou.

Artritida

Artritida ve vašich rukou může být bolestivá a oslabující. Lidé s artritidou rukou mají ve svých rukou o 75 procent méně síly než lidé, kteří tento stav nemají. Jednoduché úkoly, jako je otevření dveří nebo odšroubování sklenice, mohou být skličující nebo dokonce nemožné.

Ukázalo se, že pomáhá masáž rukou. Důvěryhodný zdroje zjistili, že účastníci měli menší bolest a větší sílu úchopu po týdenní profesionální ruční zprávě a každodenní self zprávě doma.

Stejná studie také zjistila, že účastníci masážní terapie měli na konci čtyřtýdenní studie méně úzkosti a deprese a kvalitnější spánek.

Lokální úlevy od bolesti po masáži rukou dále zvyšuje zlepšení bolesti, síly úchopu, depresivní nálady a poruch spánku.

Syndrom karpálního tunelu


Syndrom karpálního tunelu způsobuje bolest, necitlivost a slabost v zápěstí. Podle American College of Rheumatology je to velmi běžná nervová porucha, která postihuje až 10 milionů Američanů.

Masážní terapie může pomoci snížit bolest karpálního tunelu. Přezkum zjistil, že lidé se syndromem karpálního tunelu, kteří měli pravidelné masáže, vykazovali nižší úroveň bolesti, úzkosti a depresivní nálady a také zlepšenou sílu úchopu.

V jiném studieDůvěryhodný zdrojÚčastníci se syndromem karpálního tunelu dostali dvě 30minutové masáže týdně po dobu šesti týdnů. Do druhého týdne došlo k významné změně v závažnosti jejich symptomů a funkce rukou. Tato studie zahrnovala ruční spouštěcí body.

Masáž pro reliéf karpálního tunelu se zaměřuje na zápěstí, ale může zahrnovat také paži, rameno, krk a ruku. Podle American Massage Therapy Association se tento typ masáže bude lišit v závislosti na symptomech jednotlivce.

Neuropatie

Neuropatie je poškození nervů, které může způsobit bolest v rukou a nohou. Může také způsobit necitlivost, brnění a další abnormální pocity. Masáž může pomoci zlepšit cirkulaci a zvýšit průtok krve do vašich končetin.

Cukrovka je častou příčinou periferní neuropatie . Další častou příčinou je chemoterapie rakoviny. Chemoterapeutické léky mohou způsobit poškození nervů v rukou a nohou.

Studie lidí podstupujících chemoterapii oznámili, že po jedné masáží, 50 procent účastníků hlášeny zlepšení příznaků. Příznakem, který se po 10 týdenní studii nejvíce zlepšil, byla celková slabost.

Studie z roku 2017 se zaměřila na lidi s diabetickou neuropatií, kteří měli masáže éterickými oleji. Účastníci měli tři masáže týdně po dobu čtyř týdnů. Po čtyřech týdnech se jejich bolest výrazně snížila a skóre kvality života se výrazně zlepšilo.

Revmatoidní artritida

Důvěryhodný zdroj porovnával mírný tlak s lehkou tlakovou masáží pro lidi s revmatoidní artritidou . Studie se zaměřila na horní končetiny.

Po měsíci týdenní masážní terapie a denní vlastní masáže došlo u skupiny mírných tlakových masáží k většímu zlepšení bolesti, síly úchopu a rozsahu pohybu.

Podle American Massage Therapy Association je nejlepší nepracovat na konkrétním kloubu, který je zapojen do vzplanutí revmatoidní artritidy.

Jak si udělat masáž rukou

K domácí masáži rukou nepotřebujete žádné speciální vybavení. Masáž můžete provádět s použitím oleje, éterických olejů nebo pleťové vody nebo bez nich.

Abyste z masáže rukou měli co největší užitek, je nejlepší ji provádět každý den po dobu alespoň 15 minut. Zkuste použít mírný tlak, zvláště pokud vás bolí ruce.

Ruční masáž před spaním může zlepšit kvalitu vašeho spánku. Masáž však může být relaxační a prospěšná v kteroukoli denní dobu.

Než začnete pomáhat svalům se uvolnit, možná budete chtít trochu zahřát ruce a paže. Poté proveďte následující kroky:

Posaďte se do pohodlné polohy. Chcete -li vyvinout mírný tlak, může být snazší mít jednu ruku na stole, zatímco druhou rukou budete provádět masážní tahy.

Pomocí dlaně hlaďte předloktí od zápěstí k lokti a zase zpět na obě strany. Pokud chcete, můžete si hlazení rozšířit až na rameno. Udělejte to nejméně třikrát na obou stranách předloktí. Cílem je zahřát svaly.

Pomocí dlaně hladte od zápěstí ke konečkům prstů na obou stranách ruky. Udělejte to alespoň třikrát. Použijte mírný tlak.

Uchopte ruku kolem předloktí s palcem dole. Uchopte kůži počínaje zápěstím a pomalu postupujte až k lokti a zase dolů. Udělejte to na obou stranách předloktí alespoň třikrát mírným tlakem.

Palcem a ukazováčkem nebo palcem a všemi prsty tlačte krouživými pohyby nebo dopředu a dozadu a pomalu pohybujte rukou a předloktím nahoru. Udělejte to na obou stranách paže a ruky alespoň třikrát mírným tlakem.

Stiskněte palec krouživými pohyby mírným tlakem kolem hřbetu ruky a poté dlaně. Pokračujte v tlaku palcem po obou stranách každého prstu. Palcem masírujte oblast mezi palcem a ukazováčkem.

V závislosti na vašem stavu může váš lékař, fyzioterapeut nebo masážní terapeut navrhnout konkrétní masážní techniky. Pokud máte vážné bolesti, můžete se poradit se svým lékařem o zahájení vlastní masáže.

Tipy pro profesionální masáž

Získání profesionální masáže rukou může přinést další výhody, zvláště pokud máte stav, u kterého se ukázalo, že masáž pomáhá.

Chcete -li najít certifikovaného profesionálního masážního terapeuta, který je pro vás to pravé, můžete:

Požádejte svého lékaře, aby vám doporučil masážního terapeuta pro váš typ stavu.

Ve své oblasti pravděpodobně najdete alespoň několik terapeutů. Vyhledejte někoho, kdo má zkušenosti s masáží rukou.

Pokud dostáváte léčbu pro určitý stav, může mít také asociace specialistů, kteří tento stav léčí, službu doporučení.

Pokud je ve vaší oblasti místní masážní řetězec, zeptejte se ho na kvalifikaci a zkušenosti jejich terapeutů, zejména pokud jde o masáž rukou.

Některé druhy zdravotního pojištění mohou pokrývat masáž, zvláště pokud vás lékař doporučí k masáži terapeutovi.

Když máte profesionální masáž rukou, určitě požádejte svého terapeuta, aby vám ukázal, jak si doma udělat efektivní vlastní masáž.

Vědecké důkazy ukázaly, že pravidelná masáž rukou může pomoci zmírnit bolest, zvýšit sílu rukou a snížit pocity stresu a úzkosti. Ruční masáž může doplňovat léčbu artritidy, syndromu karpálního tunelu, neuropatie a dalších stavů.

Profesionální masáž rukou je dobrou investicí pro vaše celkové zdraví. A každodenní rutina vlastní masáže vám může poskytnout trvalé výhody.Celkem produktů: 4

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč