Masáž ramen

Masáž ramen je nekomplikovaná aplikace částečného těla, která se zaměřuje především na lopatky a zajišťuje holistické zotavení svalů. Obvykle se objevuje, pokud jde o snížení bolesti a úlevu od křečí, a zároveň si podmanil wellness průmysl jako klasickou součást jiných masážních konceptů.

V dnešní době se proto často používá jako úspěšná preventivní metoda k podpoře vitality ramenního kloubu a k dosažení hluboké relaxace. Lidské rameno je koneckonců komplexní systém s mnoha základními úkoly pro zdravý organismus.

Rameno - důležitá součást pohybového aparátu

Ramena jsou spojovacím článkem mezi trupem a pažemi. Takzvaný ramenní kloub popisuje nejflexibilnější kloubní komponentu v těle, ale také nejsložitější. V rameni se setkávají tři kosti, asi tucet různých svalů a mnoho šlach a vazů, které k sobě patří takovým způsobem, že zajišťují pohyblivost paže téměř jakýmkoli směrem.


Na tomto základě rameno zahrnuje:

1. tři kosti

» Rameno / lopatka
» Klíční kost / klíční kost
» Humerus / humerus)

2. klouby, ve kterých kloubní povrchy kostí interagují jako kloub ramenního pletence

» Ramenní kloub pro spojení mezi lopatkou a nadloktím
» Sternovicula kloub pro připojení klíční kosti a hrudní kosti
» Ramenní kloub pro připojení klíční kosti a ramenního rohu

3. Četné svaly, jako například:

» Rotátorová manžeta (čtyři svaly)
» Deltoid

4. Šlachy

» Společný ret
» Kloubní kapsle
» Bursa
» Pásky

Rameno pak má řadu funkcí, včetně zvedání a spouštění paže, ohýbání, otáčení a stability při přepravě různých břemen (klíčové slovo: nošení). Rameno je také zodpovědné za to, že lidé dokážou pokrčit rameny, zkřížit ruce před horní částí těla nebo zajistit jiné složité pohyby.

Protože má rameno tak složitou strukturu, ukazuje se také, že je výrazně náchylnější k nemocem a omezené pohyblivosti, což vysvětluje časté nerovnováhy v souvislosti s ramenním kloubem.

Počítaje v to:

» Impigmentový syndrom (chronický bolestivý nedostatek místa pod takzvanou ramenní střechou)
» Opotřebení až osteoartróza ramene
» Natržená šlacha
» Zánětlivé procesy z nadměrného používání
» Ztužení ramene (zmrzlé rameno)

Rameno by proto mělo být podporováno ve své přirozené funkci preventivně, v případě již existujících symptomů nebo pro regeneraci. Toho je mimo jiné dosaženo uklidňující masáží ramen.

Masáž ramen - cílená aplikace pro vitální ramenní kloub

Masáž ramen popisuje část těla, která se aplikuje nad oblast lopatky a zaměřuje se na stimulaci ramen. Masáž ramen se používá ke snížení nerovnováhy v ramenním kloubu, v jeho umístěných svalech, šlachách nebo vazech, přičemž v dlouhodobém horizontu má být podporováno také posilování svalů a pohyblivost. V souvislosti s tím se ukazuje odpovídající technologie jako lékařsky předepsaná léčba diagnostikovaného onemocnění ramenního kloubu, tak ve wellness zóně pro relaxaci a optimální prevenci.

V průběhu toho je třeba považovat masáže ramen za lokální aplikace, které může provádět buď kompetentní odborník, nebo jako partnerská masáž nebo pomocí masážního křesla Casada. Metoda je často prezentována jako řada služeb pro mobilní masáže (masáže na boku) nebo jako doplněk holistické praxe pro pohybový aparát.

Původně se tato aplikace dokázala vyvinout z učení a základních vlastností klasické celotělové masáže, a proto je silně založená na principu z hlediska technologie, efektů a posloupnosti. Masáž ramen je ideální pro několik disharmonií, protože cílí na nejkomplikovanější kloub v těle, a proto uvolňuje několik pozitivních vlastností.

Účinky masáže ramen - mobilita se setkává s odolností

Masáž ramen slouží především ke zlepšení zdraví v oblasti ramen. To znamená, že má relativně malé centrum, na které se zaměřuje, a proto podporuje zlepšení zdraví ramen na různých úrovních.

Některé z hlavních cílů jsou proto:

» Snížení napětí a křečí ve svalech
» Zmírnění bolesti
» Obnovení mobility nebo zachování mobility
» Celistvá obnova oblasti ramen
» Zlepšení tuhého držení těla
» Uvolnění svalů a šlach
» Rozbití chybných pohybových vzorců

Masáž ramene by proto měla přispět k zajištění odolnosti, stability a pružnosti ramene v dlouhodobém horizontu nebo k jejímu pečlivému, ale úspěšnému obnovení po úrazech a nemocech. Kromě toho má tato praxe také nepřímý vliv na stav mysli, protože správně prováděné ramenní techniky jsou ideální pro odstranění problémů se soustředěním a dlouhodobou stimulaci výkonu.

Zde je však důležité jasně odlišit oblasti aplikace mezi konceptem wellness a předpisem fyzioterapie. V rámci forem terapie se masáž primárně používá k léčbě poškození ramenního kloubu, horní části zad nebo paže. Takový postup je považován za důležitou součást regenerace, zejména po nehodách nebo chirurgických zákrocích, aby nedošlo ke ztrátě nebo obnovení pohyblivosti ramen. Wellness praktiky se naopak zaměřují na holistickou stimulaci ramene, s níž se uvolňuje hluboký pocit relaxace a lze pozitivně podporovat přirozené funkce kloubu.

Lidé s existujícími chronickými onemocněními oblasti ramen, výraznými omezeními pohyblivosti nebo výrazným stimulem bolesti by proto neměli používat aplikaci na zotavení ramenního kloubu. Ani u stávajících infekcí, čerstvých jizev po operaci, otevřených ran nebo vážných kožních onemocnění by se neměla používat masáž ramen, aby se problém zbytečně nezhoršoval.

Díky tomu je cílová skupina různorodá, protože masáž ramen oslovuje každého, kdo chce podpořit zdraví kloubů. Správná technika by byla také předpokladem úspěchu, protože masáž ramen může být prováděna s vybavením nebo bez něj.

Zařízení pro masáž ramen

Masáž ramen může být také použita s různými doplňky. To je zvláště vhodné pro samomasáže, které by se jinak obtížně aplikovaly v oblasti ramen a zahrnují:

» Masážní křeslo
» Ježkové koule
» Masážní tyčinky
» Ruční masážní zařízení
» Shiatsu masážní polštář
» Infračervené maséry

Cirkulaci lze stimulovat zejména ježkovými kuličkami, přičemž jemné kruhy se provádějí podél ramenního kloubu. Masážní tyčinky jsou naopak nápomocné při stimulaci spouštěcího bodu, zatímco masážní zařízení zvládají zcela bez tlaku rukou a fungují na elektronické bázi, aby kombinovaly stimulaci stimulačních bodů s aplikací hluboké masáže.

Ve vztahu k masážním polštářům Shiatsu by probíhala masáž ramen s vlivem Dálného východu, která by se zaměřila také na aktivaci meridiánů. Infračervená zařízení jsou naopak ideálně navržena pro kombinaci masáže a termoterapie prostřednictvím příjemného infračerveného tepla.

Masáž ramen pak uspěje podle vhodných pokynů, které zákazníkovi pomáhají krok za krokem k větší pohodě a mobilitě ve vztahu k ramennímu kloubu.


Celkem produktů: 4

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč