Co je masážní terapie Shiatsu?

Pravděpodobně víte, že Shiatsu je jedním z několika různých typů masážních terapií, ale možná nevíte, co léčba zahrnuje. Co přesně je masáž Shiatsu a jak pomáhá těm, kteří se léčí?

Shiatsu praxe vznikla v Japonsku na základě tradiční čínské medicíny s prvky západních terapií, podle Shiatsu Society . Posiluje vlastní schopnost těla uzdravit se.

Co je masáž Shiatsu a jak funguje?

Masážní terapie Shiatsu se opírá o použití prstů, palců a dlaně k vyvíjení tlaku na různé oblasti povrchu těla, které pomáhají léčit běžná onemocnění a stavy a napravovat nerovnováhu v těle.

Tlak působící na body na těle podporuje tok energie a koriguje disharmonie v celém těle pacienta. Kromě toho, že je Shiatsu hluboce relaxačním zážitkem, pomáhá zmírňovat stres, léčit bolest a nemoci a přispívá k celkovému zdraví a pohodě pacienta.

Shiatsu reguluje činnost automatického nervového systému a stimuluje oběhový, lymfatický a hormonální systém. Špatné držení těla, problémy s klouby, podvrtnutí, artritida, ischias, akutní a chronická bolest krku a zad, sinusitida a bronchitida jsou léčitelné pomocí Shiatsu.

Kdo a za co dostává masážní terapii?

Více než 39 milionů Američanů absolvovalo v posledním roce masáž, podle každoročního průzkumu zadaného Americkou asociací masážní terapie . Více než polovina - 53 procent - kteří diskutovali o masáži se svými poskytovateli zdravotní péče, tvrdí, že jim lékař doporučil masáž.

Bylo prokázáno, že masáž snižuje krevní tlak a srdeční frekvenci a současně zvyšuje hladinu endorfinů, tělu přirozených léků proti bolesti. Shiatsu je jedním z typů nebo způsobů masáže, ze kterých si můžete vybrat.

Jak je Shiatsu podobný nebo odlišný od jiných technik?

Masážní terapie Shiatsu využívá techniky podobné těm, které se nacházejí v jiných léčebných metodách, jako je osteopatie, lymfodrenáž a fyzioterapie. Praktici Shiatsu však přisuzují tělesné zdravotní stavy a nemoci blokádám a nerovnováhám v toku energie v celém těle, což odlišuje jeho diagnostiku a léčbu od jiných způsobů terapeutické masáže.

Účinky Shiatsu - jak pomáhá?

Shiatsu pracuje na zlepšení celkového zdraví ovlivněním vnitřního energetického systému. Terapie často vede ke zvýšení rozsahu pohybu a zlepšení koordinace.

Shiatsu, který se používá jako primární nebo doplňková terapie, kombinuje techniky asistovaného protahování a akupresuru, aby obnovil strukturu svalů a kostí.


Celkem produktů: 4

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč