Masáž zad: tipy a triky pro relaxační masáž

Dobrá masáž zad dokáže zázraky. Zde vám ukážeme správné kroky a dáme cenné tipy na příjemnou masáž.

Masáž zad je velmi prospěšná v mnoha situacích: Pokud chcete po cvičení udělat něco dobrého pro své svaly, chcete uvolnit stres a napětí nebo si jen chcete odpočinout - masáž zad je tím pravým. S našimi tipy můžete opravdu rozmazlit osobu, kterou chcete masírovat. Existuje však několik věcí, které byste měli mít na paměti, aby masáž nebyla bolestivá a nezpůsobovala napětí.

Jak na masáž zad? Proveďte ji sami

Před zahájením masáže zad byste měli vytvořit příjemnou relaxační atmosféru. Pokud se ten druhý cítí opravdu příjemně, může si masáž užít mnohem lépe.

Místnost předem dobře vyvětrejte. Čerstvý vzduch dodává tělu kyslík a pomáhá se mu uvolnit. Během masáže byste však měli zavřít okna. Protože průvan může způsobit křeče svalů.

Místnost by měla být také příjemně teplá , aby se svaly a pokožka mohly uvolnit. Ideální teplota závisí na osobních preferencích a pohybuje se mezi 20 a 24 stupni.

Váš protějšek by si měl udělat pohodlí na vhodné podložce. K tomu se hodí masážní stůl, ale také matrace nebo pohodlná sedačka. Povrch by neměl být příliš tvrdý ani příliš měkký. Můžete také poskytnout přikrývku a pár polštářů.

Tlumené, nepřímé světlo vám může pomoci zpomalit a plně se soustředit na masáž. Zvláště krásné je světlo ze svíček .

Pro ještě příjemnější atmosféru si můžete zapálit vonné svíčky nebo vonné tyčinky a pustit si jemnou hudbu .

Základy relaxační masáže zad

Pro úspěšnou masáž zad existuje několik technik, které ani jako laik nemůžete pokazit.

Nejjemnější masážní technikou je efleurage . Chcete -li to provést, jemně hladte ruce po pokožce osoby, kterou chcete masírovat. To jí pomáhá úplně se uvolnit, zvláště na začátku masáže.

Petrissage , hnětení kůže, je jednoduchá technika, s velkým účinkem. Buď můžete kůži jemně vetřít mezi prsty a rukama, nebo použít tlak shora a jemně ji přitlačit na kosti nebo šlachy. Tímto způsobem také masírujete svaly a tkáně pod kůží.

Díky tření, budete třít dlaně nebo prsty v krouživými pohyby přes kůži osoby, kterou masírovat, vytvoření relaxační tření.

Můžete také jemně poklepat na jednotlivé oblasti - tato technika se nazývá tapotement . Může to být velmi prospěšné, zejména pro napětí nebo ztuhlé svaly.

Vibrace mohou uvolnit napjaté nebo stísněné prostory. Chcete -li to provést, položte ruce na kůži osoby naproti vám a pohybujte je tam a zpět rychlými pohyby, aniž byste příliš tlačili.

Se všemi technikami byste měli začít co nejšetrněji a s co nejmenším tlakem a postupně to v průběhu času zvyšovat.

Masáž zad: 5 kroků k relaxaci

1.Nejprve si dejte do rukou trochu masážního oleje a promněte je, aby se olej zahřál. Olej pomáhá uvolnit pokožku a uvolnit svaly. Ruce navíc klouzají po kůži mnohem jemněji. Jako masážní olej je nejlepší použít vysoce kvalitní mandlový olej nebo růžový olej v organické kvalitě. Oleje jsou vhodné pro všechny typy pokožky a pomalu se do pokožky vstřebávají - na masáž zad tedy potřebujete méně oleje. Olej se navíc dobře mísí s esenciálními oleji, které můžete přidat pro zvláštní vůni.

2.Masáž začněte pomalými, hladkými pohyby po celých zádech, abyste zahřáli svaly . Oběma rukama několikrát pohněte bederní oblastí k ramenům a stáhněte se po stranách. Poté byste měli uvolnit zadní tkáň jemným zatlačením zavřených pěstí na kůži osoby naproti a trochu s nimi pohybovat tam a zpět. Opět se propracujte zdola nahoru a přejeďte po stranách dolů. Nyní může začít skutečná masáž.

3.Protože většina napětí se vyskytuje v oblasti ramen a krku , měli byste začít s masáží zde. Chcete -li to provést, jemným tlakem pohlaďte ramenní pletenec. Poté můžete k uvolnění napětí použít výše popsané masážní techniky.

4.Když jsou ramena a krk uvolněné, můžete oblast vedle páteře hýčkat výše popsanými masážními technikami a své pohyby nechat lehce plynout do stran. Páteři ponechte dostatečný odstup a nikdy ji přímo nemasírujte. Měli byste také dávat pozor, abyste v oblasti ledvin nevyvíjeli příliš velký tlak.

5.Dokončete masáž tím, že několikrát přejdete dlaněmi po celých zádech velkými krouživými pohyby. Poté jemně a pomalu vetřete pokožku nahoru a dolů, abyste masáž zad dokončili.

Vyhněte se chybám při masáži zad

Aby vaše masáž byla opravdu relaxační a nezpůsobovala bolest, musíte se vyvarovat několika věcí:

Během masáže příliš netlačte . Nejenže to může být bolestivé, ale také to může způsobit, že masírovaná osoba začne křečovat a vytvářet napětí. Začněte co nejšetrněji a jen pomalu zvyšujte tlak. Každou chvíli se zeptejte, zda je masáž příjemná, nebo by měla být na některých místech pevnější.

Nemasírujte bez masážního oleje , protože suché tření mezi vaší pokožkou a pokožkou druhé osoby může být rychle nepříjemné a bolestivé. Pokud nemáte po ruce růžový nebo mandlový olej, můžete použít jakýkoli jiný rostlinný olej.

Nikdy nemasírujte přímo na páteř nebo jiné kosti . Pokud zde vyvíjíte tlak, je to velmi nepříjemné a dokonce to může být škodlivé. Také byste měli být opatrní v oblasti ledvin a masírovat jen velmi jemně bez tlaku.

Pokud máte silné bolesti, akutní problémy se zády nebo vyvrtnutí, masáž byste neměli provádět - zde by měl pracovat pouze vyškolený masér. Měli byste se také zdržet masírování těhotných žen s kardiovaskulárními chorobami nebo s rizikem trombózy.

Celkem produktů: 4

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč