Reflexní masáž plosky nohy

V závislosti na tom, kde se masíruje chodidlo, tak to ovlivňuje různé části těla. Masáž reflexní zóny chodidel působí přímo na tělesné zóny. Například masírování špičky prstu ovlivňuje mozek.

Masáž reflexní zóny chodidel proti následujícím problémům

Masáž reflexní zóny chodidel může zmírnit různé obtíže po celém těle. Aktivují se samoléčebné síly, masáž chodidel má relaxační účinek a může zmírnit nemoci.


Reflexní zóny nohou lze konkrétně použít pro následující stížnosti:


Bolest kloubů
Poruchy páteře
Napětí
Křeče
poruchy spánku
Poruchy krevního oběhu
bolest hlavy
migréna
Poruchy krevního oběhu
Špatné trávení
Infekce močového měchýře
senná rýma
Nachlazení
Poruchy menstruačního cyklu

Masáž reflexní zóny lze použít i preventivně a dosáhnout celkového posílení zdraví.

Reflexní zóny chodidel

Terapie reflexní zónou je založena na holistickém obrazu těla. Podle doktríny jsou všechny části těla navzájem propojeny . Lidské tělo se odráží v chodidle. Můžeme tedy říci, že noha představuje tělo a jeho neduhy jako malá mapa. Výsledkem je, že fyzické a emocionální potíže ve zbytku těla lze vyřešit cílenými tlakovými masážemi na zvláštních místech chodidla .

Původ masáže reflexní zóny chodidel

Americký lékař William Fitzgerald (1872–1942) je považován za průkopníka novější reflexní zónové masáže. V Kromě konvenčních lékařských znalostí, i on měl znalosti o metodách indického lidovém léčitelství , včetně představ o reflexních vztahů a tlakovým zpracováním, které byly použity ve městě po staletí a dodnes.

Fitzgerald poté vyvinul systém: rozdělil tělo na deset svislých zón.

Tento koncept a jím vyvinutá „ zónová terapie “ z roku 1917, základní kámen dnešní reflexní terapie. Později byly tyto podélné zóny rozděleny na tři příčné zóny. Tato klasifikace je i dnes základem masáže chodidel . „Reflexologie“, jak se říká, přišla z Ameriky do Německa přes Anglii. Systém byl předáván ve výcvikovém středisku Hanne Marquardt od roku 1967.

Dnes s reflexem nohy pracují hlavně naturopati, fyzioterapeuti a maséři . Tyto masáže jsou aplikace, ve kterých jsou zóny citlivé na tlak stimulovány pro diagnostiku a mechanickou nebo jinou stimulací (nízkoúrovňová laserová terapie, barevné zářiče, barevné povlaky, drahokamy atd.)

Vědecky terapeutický účinek nebyl dosud prokázán, ale masáž reflexní zóny chodidel se úspěšně používá ve wellness a může pomoci proti různým onemocněním (viz výše, masáž reflexní zóny chodidel u následujících onemocnění). Tímto způsobem přispívají ke zvýšení pohody a pomáhají relaxovat a regenerovat tělo .

To je třeba vzít v úvahu při masáži nohou

Obecně je reflexní masáž chodidel zcela bezbolestná. Lehký tlak na chodidlo podporuje relaxaci a prokrvení. Před masáží chodidel je však vhodné se nepřejídat , protože trávicí proces může účinek masáže omezit . Důležité je také nechat si pravidelně provádět reflexní masáže. Individuální ošetření může pomoci zlepšit tělesnou pohodu, ale pravidelné masáže mohou být účinnější proti chronickým potížím.

V některých případech se nedoporučuje provádět reflexní masáž chodidel. Například u rizikových těhotenství, akutních zánětů, horečky nebo psychóz.

Existují dvě varianty reflexologie chodidla. Jeden je uklidňující, druhý stimulující .

Kromě masáže reflexní zóny chodidel (také FRM) existuje také masáž reflexní zóny rukou, hlavy nebo uší. V každém případě je důležité nechat masáž na odborníkovi, aby fungovala a nebyly žádné vedlejší účinky. Masáž na chodidle tak může rozvinout svůj plný, blahodárný účinek.

Nohy jsou velmi důležitou částí těla, protože musí na malé ploše podporovat celou tělesnou hmotnost. Právě proto má smysl se o ně dobře starat. Bolest a nepohodlí navíc rády vyzařují do chodidel. Reflexní terapie může pomoci.

Podporovat pohodu

Masáž chodidel může zlepšit celkovou pohodu v celém těle. Terapie reflexní zónou má relaxační účinek a může uvolnit blokády v celém těle. Při masáži se navíc tkáň uvolňuje , což znamená, že energie může v těle bez překážek proudit. Masáž reflexní zónou se proto ukazuje jako pozitivní, zejména při špatné náladě nebo psychickém stresu . Proti nespavosti pomáhá masáž chodidel. Proto má smysl provádět masáž v pozdních odpoledních nebo podvečerních hodinách.

Reflexní masáž chodidel má posílit imunitní systém . Zejména v případě chronických onemocnění to zajišťuje přirozené zlepšení symptomů.

Aktivujte samoléčebné schopnosti

Ve FRM pravá noha znamená pravou polovinu těla, zatímco levá noha znamená levou polovinu těla. Působením jemného tlaku na různé části chodidla ve správném pořadí jsou signály posílány do různých částí těla. V důsledku toho se aktivují samoléčebné síly . Snižovat lze například bolesti hlavy, alergie nebo napětí .

Reflexologie pro ženy

Zvláště ženy, které trpí problémy souvisejícími s cyklem, mohou těžit z masáže chodidel . Pravidelnou návštěvou reflexní terapie chodidel lze zlepšit pohodu během celého cyklu. Doporučujeme týdenní sezení po dobu dvou měsíců. K udržení zdraví pak stačí nechat si udělat jednu reflexní masáž měsíčně. Toto lze provádět na vyspělích masážních křeslech značky Casada.

Celkem produktů: 5

TITANIUM - VÁŠ CHYTRÝ MASÉR Aby držel krok s vývojem světa a jeho stresovými faktory, tak

279 990 Kč

Masážní křeslo Casada Skyliner II vás zavede do světa snového klidu a relaxace. Jakmile se do

169 990 Kč

197 990 Kč

Křeslo Alpha Sonic II kombinuje špičkovou technologii s ověřenou kvalitou Nové prémiové mas

124 990 Kč

Maximální pohodlí v BetaSonic II Zažijte maximální pohodlí, kterého můžete dosáhnout p

84 990 Kč