Bolest ramene a paže

Ramena a paže jsou hybnou jednotkou celé ruky. Jejich velké namáhaní vede ke vzniku bolestí, které jsou po bolestech páteře a hlavy nejčastější u dospělé populace. Jak se jich zbavit?

Z čeho se rameno skládá

Rameno je velmi pohyblivý kloub, který je tvořen skloubením pažní a klíční kosti. Jde o vůbec nejflexibilnější kloub v těle. Pro lepší pohyblivost má ramenní kloub mnohem mělčí kloubní jamku než ostatní velké klouby. Velký rozsah je však vykoupen snadným namožením a následnou bolestí.


bolest ramene a paže

Nejčastější příčiny bolestí

Nejčastější příčinou je přetěžování kloubu. To nastává při velké fyzické námaze a při sportu. Drobná poranění při sportu mohou vyústit až v akutní zánět. Neléčený zánět se stává chronickým a bolest ramena je stálá. Myslete proto při cvičení na správné provádění cviků.

Další příčiny můžeme hledat v různých onemocněních jako je zánět šlach, artróza, natržená šlacha nebo osteoporóza. V těchto případech je třeba navštívit lékaře, který vám doporučí vhodnou léčbu a následnou rehabilitaci.


co na bolest ramene - pomůže křeslo?

Jak se zbavit bolesti

V akutní fázi odstraníte bolest aplikací chladu nebo tepla. Dále je důležitý klidový režim bez namáhání kloubu. Ulevit si můžete i nesteroidními antirevmatiky, které dobře zabírají na akutní bolesti.

Dále se zaměřte na odstranění příčiny. Zbavte se pomocí fyzioterapeuta špatných pohybových vzorců a nezvedejte těžká břemena. Cvičíte-li s váhami v posilovně, tak si najděte dobrého trenéra, co vás naučí správné technice.

Masáže jsou skvělou podpůrnou technikou pro hojení ramenního kloubu. Pravidelné posezení v masážním křesle vám zajistí promasírování celé páteře a udrží váš pohybový aparát v dobré kondici.


Celkem produktů: 5

Masážní křeslo PROFIMEDICA AT 628