Co pomáhá na bolest za krkem

Bolest za krkem patří bez nadsázky mezi civilizační choroby 21. století. Bolesti krční páteře souvisí se sedavým způsobem života a často se objevují společně s problémy v oblasti lopatek. Zbavit se bolesti můžete díky zdravému životnímu stylu, který podpoříte pravidelnými masážemi například v masážním křesle.


co pomáhá na bolest za krkem

Co nás bolí za krkem

Na první pohled se krční páteř nezdá namáhána jako ostatní úseky páteře. Nese přece „jen“ hlavu. Hlava sice není těžká, ale krční obratle jsou drobnější a na oblast krku jsou kladeny vysoké nároky. Kývání, otáčení a předklon krční páteř zatěžují.


bolest za krkem a hlavy

Jaká je příčina

Z evolučního hlediska příroda naprogramovala člověka ke vzpřímenému postoji, ale práce u počítače nás nutí být v nepřirozeném předklonu. Sedavou prací v kanceláři krční páteř permanentně zatěžujeme.

Další příčinou jsou chybné pohybové vzorce. Ty si můžeme osvojit při běžných činnostech a také u sportu. Takže není důležité cvičit, musíme správně cvičit.

Na bolestech krční páteře se podílí i stres, který zvyšuje svalové napětí. Stres v kombinaci se sedavým zaměstnáním je největším nepřítelem krční páteře.


bolest za krkem po probuzení

Jak se zbavit bolestí krční páteře

Pokud se chcete zbavit bolestí v oblasti krku, tak se zaměřte na pravidelný pohyb. V případě cvičení je důležité správné provádění cviků, to vás naučí dobrý fyzioterapeut.

Snažte se dodržovat zásady zdravého životního stylu. Mějte zdravou hmotnost, jezte zdravě, naučte se správnému postoji a zbavte se špatných pohybových vzorců.

Při akutních bolestech si dopřejte několik klidných dní, vyhněte se stresu a aplikujte na bolestivou oblast suché teplo.

S bolestmi zad nejen v oblasti krční páteře, vám pomůže masážní křeslo. Masáž v masážním křesle můžete zároveň pojmout jako relaxaci, kterou se zbavíte stresu.
Celkem produktů: 5

Masážní křeslo PROFIMEDICA AT 628