Neustálá bolest zad

Bolesti zad provází velkou část dospělé populace. Příčina bývá v nesprávných pohybových vzorcích, velké námaze a sedavém způsobu života. Chronické bolesti zad jsou neúprosné a nedají vám chvíli oddychnout. Zbavte se neustálé bolesti zad v deseti krocích.


neustálá bolest zad


1.Teplo a klid při akutní bolesti
Ve fázi akutních bolestí si najděte úlevovou polohu, dopřejte zádům suché teplo a naordinujte si klid.

2.Navštivte fyzioterapeuta
Vaše první kroky by měli vést k fyzioterapeutovi, který vás naučí správnému postoji a zkontroluje vaše pohybové rutiny. Na první pohled odhalí, co děláte špatně, a doporučí správné cvičení.

3.Dopřejte si dostatek pohybu
Dostatek pohybu je alfou a omegou. Zařaďte do svého dne pravidelné procházky nebo pomalý běh. Nezapomeňte ani na pravidelný strečink nebo jógu.

4.Zbavte se stresu
Stres jde často ruku v ruce s bolestmi krční páteře. Zbavit se stresu je klíčové pro zmírnění bolestí zad.

5.Udržujte zdravou hmotnost
Nadváha a obezita nadměrně zatěžují celou páteř a zejména bederní část, která nese váhu horní poloviny těla. Snížením hmotnosti ulevíte své páteři a máte velkou šanci, že dojde ke zmírnění bolestí.

6.Protáhněte se při práci
Sedíte-li v práci delší dobu v jedné pozici, tak se alespoň jednou za hodinu zvedněte a protáhněte. Při telefonování pochodujte a vyměňte výtah za schodiště.

7.Jděte na masáž
Masáž celých zad dokáže s bolestí hotové divy. Ideální je docházet na masáže pravidelně.

8.Masážní křeslo
Pokud nemáte čas docházet každý týden na masáže nebo nemáte rádi doteky cizích lidí, tak si masážní křeslo zamilujete. V pohodlí domova se můžete nechat rozmazlovat, jak dlouho budete chtít.

9.Relaxujte
V nabitém programu si vyhraďte chvíli sami na sebe. Zastavte se alespoň na chvíli, přečtěte si knihu nebo si zacvičte. Vašemu tělu a mysli to jen prospěje.

10.Kupte si pořádnou matraci
V neposlední řadě se zamyslete, na čem spíte. Kvalitní matrace a polštář jsou pro zdravá záda nezbytné.

Celkem produktů: 5

Masážní křeslo PROFIMEDICA AT 628