Co na bolest zad v kříži

Bolesti v křížové oblasti často přichází nenápadně a při zanedbání se mohou vyvinout ve velký problém. Tato oblast je úzce spojena s okolím. Při jejím postižení bolesti vystřelují a zasahují i další oblasti. Zaměřte se zejména na prevenci a dopřejte si pravidelnou péči v masážním křesle.


co na bolest zad v krizi

O jakou oblast se jedná

Mluvíme-li o křížové oblasti, tak máme na mysli přechod mezi bederními obratli a kostí křížovou a takzvaná „esíčka“. Esíčka je lidové označení pro sakroiliakální skloubení, tedy spojení kříže a kyčle.
Křížová oblast je extrémně namáhaná, protože na relativně malý prostor působí vliv páteře, trupu, pánve, kyčlí a dolních končetin. Při přetížení oblasti může dojít ke vzniku bolestí, která je lokalizovaná nejen na kříž, ale i na hýždě, třísla nebo vyzařuje do dolních končetin.


Co na bolest zad - vyzkoušejte křeslo

Příčiny bolestí v kříži

Na vznik křížových bolestí se podílí obecné rizikové faktory společné pro celou zádovou oblast:

> vysoká hmotnost
> nošení vysokých podpatků
> těžká manuální práce
> nedostatek fyzické aktivity

Krom obecných příčin může být v případě křížové oblasti na vině:

> Zvýšené napětí svalů pánevního dna
> nestejná délka končetin
> nezpevněný hluboký stabilizační systém
> nevhodné přetěžování při sportu


co na bolest zad v bederni oblasti

Jak ulevit bolestem kříže

V první řadě je nutné odstranit příčinu. Vzhledem k tomu, že je křížová oblast složitým systémem, tak původce bolesti určíme chybně.

Dále zapracujte na správné životosprávě, vhodné fyzické aktivitě. V akutní fázi bolestí vám pomůže teplo nebo chlad, hojivé masti a klid.

Rekonvalescenci podpořte masážemi. Využít můžete samozřejmě masážní křesla, která namasírují celou oblast zad. Díky masážním křeslům bude o vaše záda dobře postaráno.

Celkem produktů: 5

Masážní křeslo PROFIMEDICA AT 628