Co pomáhá na bolest hlavy

Co pomáhá na bolest hlavy

Bolesti hlavy jsou nevítaným společníkem. Bohužel se s nimi potýká velká část lidí. Spousta z nich trpí chronickými bolestmi hlavy, které řeší analgetiky. Zkuste zatočit s bolestí hlavy jednou provždy.


co pomáhá na bolest hlavy

Najděte příčinu bolesti

Při léčení bolestí hlavy se zaměřte na odstranění příčiny. Příčiny jsou obvykle v nesprávné životosprávě, dlouhodobém sezení a nadměrném stresu.

Dlouhodobé užívání analgetik nikam nevede, protože jen zakrýváte neřešený problém. Nadužívání léků na bolest sebou nese další rizika jako je vznik zažívacích obtíží, který vzniká při pravidelné konzumaci nesteroidních antirevmatik.


najděte příčinu bolesti hlavy

Cvičením proti bolestem

Bolestem hlavy předejdete pravidelným cvičením. Nemusíte nutně vyrážet do posilovny. Stačí přiměřená fyzická aktivita podpořena pravidelným strečinkem nebo jógou. Trpíte-li bolestmi hlavy, zaměřte se na protažení krční páteře a mezilopatkových svalů.jak uvolnit bolest hlavy

Zbavte se stresu

Stres způsobuje ztuhnutí šíjových svalů a bolest může vyzařovat až do hlavy. Zároveň stres sám o sobě může být spouštěčem bolestí hlavy. Najděte si vhodný způsob relaxace. U cvičení se vyplavují endorfiny, takže spojíte příjemné s užitečným.

Masáže jsou další relaxační technikou, která vám zároveň zajistí zdravá záda. Můžete pravidelně docházet k masérovi, ale domácí masážní křeslo je mnohem pohodlnější. V klidu domova si pustíte oblíbenou hudbu a ve známém prostředí se daleko lépe uvolníte.


dlouhodobá bolest hlavy

Dbejte na zdravý životní styl


Zdravý životní styl obecně napomáhá ke zdravému a silnému tělu. Pravidelný pohyb v rozumné míře, dostatek spánku, vyhýbání se stresu, udržování zdravé hmotnosti a kvalitní strava se pozitivně podepíšou na vašem celkovém stavu.Celkem produktů: 5

Masážní křeslo PROFIMEDICA AT 628